
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 508 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Dissipation Factor | 10 % |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 500 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 500 µm |
| Thickness | 0.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 25 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.652 mg |
| Dielectric Material | Ceramic |
Stock: 195205
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02189 | $0.21890 |
| 50 | $0.01992 | $0.99600 |
| 100 | $0.01813 | $1.81300 |
| 500 | $0.01377 | $6.88500 |
| 1000 | $0.01189 | $11.89000 |
| 3000 | $0.01057 | $31.71000 |
| 5000 | $0.00940 | $47.00000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
